واحد فنی مهندسی

واحد فنی مهندسی شرکت دینا الکترونیک شامل واحدهای پروژه‌ها ، طراحی و CAE می‌باشد.
واحد فنی مهندسی نقش اجرای پروژه‌های شرکت را به عهده دارد. در ابتدا جهت اجرای پروژه جدید تیم پروژه مشتمل بر کارشناسان طراحی و CAE و همچنین آزمایشگاه بر حسب نوع پروژه تشکیل می گردد. برای هر پروژه یک مدیر پروژه تعیین می‌گردد که مسئولیت هدایت تیم پروژه بر اساس برنامه زمانبندی پروژه و ارتباط با کارفرما را به عهده دارد. واحد فنی مهندسی با داشتن کارشناسان زبده و با تجربه و با داشتن نرم افزارهای پیشرفته قادر به اجرای پروژه‌های مختلف در حوزه توسعه سیستمهای مدیریت هوشمند موتور و خودرو می‌باشد. مسئولیت واحد طراحی انجام کلیه خدمات مربوط به طراحی و مهندسی و پشتیبانی ساخت می‌باشد. طراحی و تعین فرایند ساخت و انتخاب بهترین مواد و اقلام مصرفی و نقشه‌های اجرایی طبق استانداردهای مورد تاییدکارفرما برعهده این واحد است همچنین کلیه مراحل طراحی مدارهای الکترونیکی سیستم انژکتوری شامل ECU ، حساسه‌ها و عملگرها بر عهده واحد طراحی می‌باشد.

از دیگر فعالیت‌های این واحد طراحی محصول می‌باشد. طراحی محصول خلق ایده و توسعه کارآمد و موثر با هدف ایجاد محصولات جدید بر اساس نیاز مشتری و شرایط بازار در چارچوب اهداف پروژه مورد نظر است. کارشناسان طراحی روی مفاهیم و ایده‌ها کار می‌کنند و در نهایت آن‌ها به اختراعات و محصولات ملموس تبدیل می‌شوند. در بخش CAE پیشرفته‌ترین نرم افزارهای مدلینگ و محاسباتی بکار گرفته می شود. از جمله نرم افزارهای این واحد می‌توان در مبحث طراحی به نرم افزارهای CATIA ، SolidWorks ، AutoCAD و در مبحث آنالیز تحلیل FEM و CFD همچون ANSYS ، ABAQUS و FLUENT را نام برد. در واحد تحقیق و توسعه (R&D ) بمنظور به روز رسانی محصول و قابل رقابت با محصولات خارجی این شرکت از کارشناسان زبده ، مدرسان و صاحب نظران استفاده می‌نماید.

این شرکت با مطالعه بازار و نیازمندی‌های موجود اقدام به تعریف پروژه‌های تحقیقاتی کاربردی نموده و در طی فرایند تحقیق و توسعه محصولات جدید وکارآ مد به بازار ارائه می‌نماید. در این خصوص با استفاده از نرم افزارهای پیشرفته پس از تجزیه و تحلیل مسئله اقدام به نمونه سازی و انجام آزمون‌های لازم می‌نماید. از اهداف مهم پروژهای تحقیق و توسعه رقابت با محصولات دیگر شرکتها با ارائه محصولات جدید بر اساس نیاز مشتری است. این شرکت با داشتن نرم افزارهای پیشرفته و تجهیزات آزمایشگاهی مدرن کماکان خود را در زمره شرکت‌های برتر قرار داده است.

از نمونه‌های پروژه‌های این واحد می‌توان به موارد زیر اشاره نمود.

  • طراحی و ساخت دستگاه آزمون حسگر موقعیت میل بادامک

  • دستگاه آزمون سنسور موقعیت دریچه گاز و دستگاه آزمون سنسور اکسیژن

  • حسگر موقعیت میل بادامک. این محصول طراحی منحصر به فرد دارد که به وسیله مهندسان این شرکت و با همکاری شرکت‌های خارجی مرتبط طراحی و به تولید انبوه رسیده است

  • اولین خودروی رانا هیبرید (دورگه) برق و بنزین در ایران بوسیله گروه طراحی این شرکت و با همکاری شرکت‌های خارجی مرتبط طراحی و ساخته شد

  • طراحی و ساخت سامانه مدیریت موتور نیز که بوسیله متخصصین این شرکت و با همکاری طرف خارجی آماده بهره‌برداری می باشد

دینا الکترونیک
دینا الکترونیک

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت نزد شرکت دینا الکترونیک محفوظ می‌باشد.

نشانی: تهران، خیابان آیت الله کاشانی، بلوار شهر زیبا، میدان کودک، بلوک ۲۲، پلاک ۱، واحد ۶۱۷

تلفن‌های تماس:
۰۲۱۴۴۳۵۴۰۷۵ | ۰۲۱۴۴۳۵۴۰۷۶
فکس: ۰۲۱۴۴۳۵۴۰۷۷
این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید